درمان جای جوش برخی از ما ها بر طبق عادت به صورت مداوم در حال لمس جوش هایی هستیم که می زنیم و در حین این دستکاری هایی که انجام می دهیم ، عامل تخلیه جوش می شویم و این عمل باعث ایجاد زخم در محل جوش می شود که می تواند عامل ایجاد جوش هایی بیشتر در همان نقطه یا حتی عامل ایجاد لک و چال های غیر طبیعی بر روی صورت یا سایر قسمت های بدن   می شود.

ما در این مقاله ما این چال ها را با نام محاوره ای ، جای جوش می شناسیم و چی خوبه در تلاش است تا با این مقاله به شما کمک کند که بدانید ؛

برای از بین بردن جای جوش چی خوبه ؟

روش های طبیعی برای کمک به سرعت بخشیدن روند بهبود جوش چی خوبه ؟ از

ما برای اینکه راحت تر بتوانید از این مطالب استفاده کنید ، آن را به صورت پادکست در اختیار شما قرار در پیچ اینستاگرام چی خوبه قرار داده ایم که امیدواریم نهایت استفاده را ببرید.

 

برای از بین بردن جای جوش چی خوبه ؟

چگونه از شر جوش و جای جوش خلاص شویم؟ برای از بین بردن جای جوش چی خوبه ؟

امن ترین ، آسان ترین راه برای از بین بردن جوش در خانه استفاده از یک کمپرس گرم برای سرعت بخشیدن به روند تخلیه طبیعی است. گرما باعث افزایش فشار در منافذ آلوده می شود زیرا به آرامی چربی و خون را به سطح پوست می کشد.

با استفاده منظم از یک کمپرس گرم ، در نهایت جوش باید باز شود و کاملاً تخلیه شود.

در مرحله بعد باید منتظر خشک شدن جوش باز شده باشید . این بسته به اندازه و محل آن طی چند روز تا چند هفته زمان می برد .

استفاده از یک کمپرس گرم و کمی مرطوب در محل جوش باعث می شود جوش و جای جوش در زمان سریع تر بهبود یابد .

بدانید و آگاه باشید ، سعی در باز کردن و یا تخلیه جوش در خانه با دستی که حتی ۱ دقیقه پیش هم شست و شو کرده اید هم توصیه نمی شود زیرا علاوه بر ایجاد زخم ، عامل عفونی شدن جوش نیز می شوید .

می توانید جوش های کوچک و بدون عارضه را با:

یک دستمال یا حوله تمیز را در آب گرم خیس کنید

بیشتر آب پارچه را بچلانید و آن را درون یک کمپرس فشرده کنید

به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کمپرس گرم را روی جوش قرار دهید

روزانه ۳ تا ۴ بار یا تا زمانی که جوش باز شود این روند را تکرار کنید

پس از باز شدن جوش ، فرد می تواند به بهبودی خود کمک کند و از عفونت جلوگیری کند:

جوش و جای جوش را به آرامی با صابون ضد باکتری بشویید .

در هر زمان لمس جوش شستن دستها با صابون ضد باکتریایی توصیه می شود .

بسته به منطقه ، باند و گاز را ۲ تا ۳ بار در روز تغییر دهید.

هر زمان احساس کردید در محیطی آلوده هستید ، حتما چندین بار مکان جوش را شست و شو کنید .

شستن لباس و رختخواب با آب گرم و خشک کردن آن ،زیرا ممکن است کثیفی رختخواب باعث جوش زدن صورت شود.

استفاده از داروهای ضد التهاب و ضد درد مانند ایبوپروفن یا استامینوفن می تواند در بهبودی درد ، تورم و قرمزی ناشی از جوش موثر باشد.

به طور معمول ، پمادها و کرمهای آنتی بیوتیکی در درمان جوش مفید نیستند ، زیرا به پوست یا منافذ آلوده نفوذ نمی کنند.

هیچ اجباری برای ترکاندن یا تخلیه کردن محل جوش در خانه نیست . زیرا تخلیه جوش سبب باز شدن منافذ پوست برای باکتری ها خواهد شد .

در صورت عدم درمان دقت شود ، عفونت های باکتریایی جریان خون می توانند باعث نارسایی اندام ، سپسیس ، اغما ، سندرم شوک سمی و در نهایت مرگ شوند .

داروی خانگی برای از بین بردن جای جوش چی خوبه ؟

برای از بین بردن جای جوش چی خوبه ؟

در زیر روش های درمانی خانگی با شواهدی مبنی بر درمان جای جوش یا از بین بردن جای جوش وجود دارد:

۱-گرما بدهید :

گرما به افزایش گردش خون در یک منطقه کمک می کند و بیشتر گلبول های سفید و آنتی بادی ها را در منطقه برای مقابله با عفونت وارد می کند ، بنابر این ، دادن گرما به جوش یکی از بهترین داروهای خانگی است که می توانید از آن استفاده کنید. یک بار کمپرس گرم را به مدت ۲۰ دقیقه در منطقه جوش بمالید . این کار را هر روز سه یا چهار بار انجام دهید تا زمانی که جوش از حالت چرکی خارج شده و خشک شود ، این عمل را انجام دهید.  با گیاهانی مانند بابونه بخور بگیرید این کار باعث پاکسازی پوست و از بین بردن جای جوش ها یا حتی خود جوش ها می شود .

هنگامی که جوش شروع به تخلیه کرد ، آن را با صابون ضد باکتری بشویید تا تمام چرکها از بین بروند و با مالیدن الکل تمیز شوند. یک پماد دارویی (آنتی بیوتیک موضعی) بمالید و بانداژ کنید. شستشوی ناحیه آلوده را دو تا سه بار در روز ادامه دهید و از کمپرس گرم استفاده کنید تا زخم بهبود یابد.

یادتان باشد ، جوش را با سوزن خالی نکنید. این می تواند عفونت را بدتر کند.

۲-روغن درخت چای

اسانس درخت چای دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده قوی منبع معتبر است که می تواند به درمان عفونت باکتریایی ناشی از جوش کمک کند. روغن درخت چای را نباید مستقیماً روی پوست بمالید ، زیرا می تواند اثر سوزش داشته باشد. پنج قطره روغن درخت چای را با یک قاشق چایخوری نارگیل یا روغن زیتون مخلوط کنید. روغن درخت چای رقیق شده را روی یک تکه پنبه قرار داده و روزانه دو یا سه بار آن را روی جای جوش بمالید. این کار را روزانه انجام دهید تا درمان جای جوش شما باشد .

۳-پودر زردچوبه :

پودر زردچوبه هم خاصیت ضد باکتریایی و هم ضد التهابی دارد منبع قابل اعتماد ، که هر دو به بهبود جوش و خلاص شدن سریع از آن کمک می کنند. در نتیجه ، به عنوان یک عامل تصفیه کننده خون طبیعی هزاران سال در طب شرقی استفاده می شود.

می توانید از پودر زردچوبه استفاده کنید ، از آن به صورت موضعی برای درمان جوش یا برای مصرف آن ، یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه را در آب یا شیر جوشانده و روزانه سه بار آن را وقتی خنک شد بنوشید. برای استفاده از آن به صورت موضعی ، زردچوبه را با آب و یا زنجبیل مخلوط کنید تا خمیری ایجاد شود و حداقل روزی دو بار آن را روی جای جوش بمالید. درمان جای جوش بسیار عالی می باشد .

۴- نمک اپسوم :

نمک Epsom فقط آرامش بخش نیست؛ این فواید درمانی زیادی دارد ، از جمله توانایی درمان جوش! نمک در واقع می تواند به خشک شدن چرک کمک کند و باعث تخلیه جوش شود.

نمک اپسوم را در آب گرم حل کنید و یک کمپرس را در آن خیس کنید. آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی جوش بمالید. این کار را حداقل سه بار در روز انجام دهید و از بین بردن جای جوش خود اطمینان حاصل کنید.

۵- پماد آنتی بیوتیک بدون نسخه :

شما نمی توانید آن را با یک پماد با نسخه آنتی بیوتیک اشتباه بگیرید ، ولی بسیاری از آنها سریع عمل می کنند و تسکین دهنده هستند. از آنجا که بسیاری از افراد لوله ای از Neosporin را در کابینت دارو نگه می دارند ، حتی ممکن است نیازی به جستجوی آن نباشد. همچنین ممکن است به جلوگیری از انتشار عفونت کمک کند. محلول کلیندامایسین در صورت حساس نبودن پوستتان برای از بین رفتن جای جوش بسیار عالی است و جوش هایتان را خشک می کند.

حداقل دو بار در روز از پماد آنتی بیوتیک را روی جوش بمالید تا جوش از بین برود.

۶-روغن کرچک :

روغن کرچک حاوی ترکیبی بنام اسید ریینولئیک اسید است که یک ضد التهاب طبیعی اما قدرتمند است. این ، همراه با خواص ضد باکتریایی قدرتمند آن ، آن را به یک درمان طبیعی عالی برای جوش ها تبدیل می کند.

مقدار کمی روغن کرچک را حداقل سه بار در روز روی جوش بمالید تا جوش از بین برود.

 ۷- مخلوط میخک و سیر  :

این دو را خرد کرده وآن را برای پخت و پز و درمان خانگی آماده کنید.

۸- سیر :

فشار دادن سیر تازه و استفاده از آب عصاره بر روی جوش می تواند به بهبودی آن کمک کند. سیر تازه را می توان فشار داد و آب عصاره را به مدت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه یک یا دو بار در روز برای جوش یا زخم استفاده کرد.

۹- پیاز خام :

پیاز خام را می توان با یک لایه ی ضخیم برش داد ، آن را در پارچه پیچیده و به مدت یک ساعت یا دو بار در روز روی جوش یا زخم قرار دهید.

۱۰- روغن درخت چای :

روغن درخت چای می توان مستقیماً روی جوش یا زخم اعمال کرد ، هر زمان که نیاز بود باندها یا گاز را تغییر دهید.

۱۱- زردچوبه و زنجبیل :

زردچوبه و زنجبیل را می توان برای تهیه خمیر مخلوط کرد و یا در کنار یک دستشویی تمیز در آب نمک جوشانده و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روزانه روی جوش قرار داد.

۱۲- عصاره روغن کرچک :

عصاره روغن کرچک را می توان در هر بار تعویض گاز یا بانداژ روی جوش اعمال کرد.

۱۳- Tridax :

روغن اصلی گل مروارید Tridax در هر زمان تعویض گاز یا بانداژ می تواند روی جوش اعمال شود.

۱۴- روغن برگهای تازه :

روغن ضروری یا برگهای تازه زمین که به صورت خمیری ساخته شده اند به مدت ۱۰ یا ۳۰ دقیقه یک بار یا دو باربر روی جوش یا زخم یا جای جوش گذاشته شود.

۱۵- روغن عصاره بز :

زمان تعویض گاز یا بانداژ ، روغن یا عصاره بز را می توان برای درمان جای جوش استفاده کرد.

۱۶- عصاره اسب :

عصاره اسب یا روغن آن را می توان در هر بار تعویض گاز یا بانداژ روی جوش اعمال کرد.

۱۷- روغن بنفش هندی :

روغن neem ، که به عنوان بنفش هندی نیز شناخته می شود ، دارای خواص ضد عفونی کننده ، ضد باکتریایی و ضد میکروبی است که به درمان عفونت های پوستی کمک می کند.

برای درمان جوش با روغن neem ، روغن را مستقیماً روی جوش سه تا چهار بار در روز بمالید. حتماً قبل و بعد از استفاده دستان خود را بشویید.

 

طبق یک مطالعه سال ۲۰۱۴ ، یک جامعه در شمال هند حداقل از ۳۲ گونه گیاهی جداگانه برای درمان جوش استفاده می کند.

به طور کلی ، روند بهبودی با استفاده از هر ترکیبی که جریان خون را بهبود بخشد ، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است ، یا دارای خواص ضد باکتری ، ضد ویروسی یا ضد قارچ است.

با این وجود ، شواهد محدودی در مورد چگونگی تأثیر داروهای طبیعی برای درمان جوش وجود دارد.

نکاتی برای پیشگیری و درمان جای جوش :

برای از بین بردن جای جوش چی خوبه ؟

روش های مختلفی برای کاهش خطر ابتلا به جوش وجود دارد ، اما هیچ راهی برای جلوگیری از خطر ابتلا به آنها به طور کامل وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر ار درمان قطعی جای جوش کلیک کنید .

نکاتی برای جلوگیری از جوش شامل موارد زیر است:

به طور مرتب پوست را با صابون ملایم یا آبکشی ضد باکتری بشویید

با استفاده از یک پارچه بافت ، برس ، دستکش یا لوفاف برای لایه برداری پوست یک بار در هفته ، به خصوص زیر بغل ، کشاله ران ، صورت و شانه ها

خوردن یک رژیم غذایی مغذی برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن

به طور منظم ورزش کنید

تمیز کردن و پوشاندن پوست شکسته یا آسیب دیده با پانسمان استریل مانند بانداژ یا گاز

شستشوی کامل دست ها با مواد شستشوی ضد باکتری یا صابون بعد از لمس جوش

فرد برای جوش های بزرگ باید به دنبال مراقبت پزشکی باشد.

اگر جوش بعد از تخلیه بدتر شود یا با مراقبت های اساسی در خانه بعد از یک هفته یا بیشتر به خودی خود بهبود نیابد ، پزشک باید عفونت را تخلیه کند .